4 Kasım 2010 Perşembe

2010 KPSS CHAPTER II

Geçen Temmuz ayında gerçekleşen 2010 Kpss herkesin bildiği üzere soruların çalınmış olmasından dolayı iptal edilmişti. Ne yapalım, ülkemizde bazı cemaatların kolu uzun. Nasıl oluyorsa artık ÖSYM'den soruları sızdırmışlar. Neyse ki ülkemize HENÜZ şeriat gelmediğinden, bu arkadaşlar ellerinin kollarının kesilmesinden de yırttılar.

İptal edilen bu sınavın ikinci etabı geçtiğimiz pazar günü gerçekleşti. Yazının başlığından da anlaşılacağı gibi, daha doğrusu anlaşılamayacağı gibi, yüzünde anlamsız ifadelerle bir dolu öğretmen adayı "ben dahil" ordan oraya deli danalar gibi savrulurken görüldü.

Sınava gireceğimiz bina girişinde polisler tarafından öyle detaylı arandık ki, google'ın arama motoru yanında halt etmiş. Hele ki sınav salonunu bulup sıramıza ulaştığımız vakit öyle güzel bir süprizle karşılaştık ki tüm kurbanlar, duygu dolu dakikalar geçirdik. Küçük pet şişede okunmuş suyumuz ve yine okunmuş 3 adet olips şekerimiz bize el sallayan küçük, sevimli susam sokağı karakterleri gibi beliriverdi gözümüzün önünde. Tabii yanında 2 adet "Fatih" marka sınav kalemi, silgi ve kalemtraş da cabası.

Ösym tarafından okunup üflenmiş olduğunu varsaydığım şeker ve suyu hüpleten ben, tekrar bir dua okuma girişiminde bulunmadığımdan sınavda ters kepçe gelip, resmen tersimi tersden gördüm. Bu da ne demek derseniz eğer, yazının başlığını tekrar okumanızı rica eder, benden bu konuda çok da anlamlı cümleler sarfetmemi beklememenizi umarım. Sınavda 3 kere arkadaki arkadaşın "kardeş uyan artık" dürtmesiyle kendine gelen ben, her kendime gelişimde, karşılaştığım sorunun daha önce hiç görmediğim bir soru olduğunu farkına varıp, kendi kendime "Evo, kızım bu iş yaş" dedim.

Sınav sonunda teselliyi eğitim bilimleri konuları arasında arayan ben, "öğrenilmiş çağresizliğimle" boynu bükük bir şekilde ayrıldım sınav yerimden. Ve Nostradamus'un kehanetlerine tek rakip geçtiğim,yine eğitim bilimleri konusu olan "kendini gerçekleştiren kehanet" ceplerimde bana kalan ders kırıntıları oldu.

Bugün yazımı sınavı kötü geçmiş KPSS mağdurlarına, Orhan babadan "Bir Teselli Ver" şarkısını armağan ederek bitirmek istiyorum.

Olmadı mı?

Bu da mı gol değil ?
:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder